Domovská stránka » Arsenal potvrdil prestup Jurriena Timbera z Ajaxu

Arsenal potvrdil prestup Jurriena Timbera z Ajaxu

by Marek Varga

Arsenal oznámil podpísanie holandského reprezentačného obrancu Jurriena Timbera po dosiahnutí dohody o jeho prestupe s Ajaxom.

Timber, ktorý vyhral dva tituly v Eredivisie v Amsterdame, podpísal dlhodobú zmluvu a stal sa druhým letným prestupom Gunners po tom, čo Kai Havertz koncom júna vymenil Stamford Bridge za Emirates.

Mikel Arteta v rozhovore pre klubové kanály Arsenalu o Timberovom podpise povedal: „Sme naozaj nadšení, že sa k nám pripojil Jurrien. Je to všestranný mladý obranca, ktorý zapadne do nášho systému a poskytne nášmu tímu pridanú kvalitu.“

„Jurrien je mladý hráč, ale už toho dosiahol veľa. Neraz zažil pocit, aké to je ísť na veľký medzinárodný turnaj, ako aj trofeje, ktoré vyhral s Ajaxom. Tešíme sa na privítanie a začlenenie Jurriena do kádra.“

Holanďan chýbal na prvom letnom tréningu Ajaxu, pretože jeho prestup do Arsenalu za 40 miliónov libier sa blížil k dokončeniu. Osobné podmienky už boli dohodnuté predtým, ako Arsenal dohodol poplatok s Ajaxom.

Timber hral v sezóne 2022/23 prevažne na pozícii stredného obrancu, ale hral aj na pravej strane obrany. Jeho silné prihrávacie schopnosti a dychtivosť po driblingu by mohli odrážať rolu Oleksandra Zinčenka na ľavej strane, ak by manažér Mikel Arteta pokračoval naďalej v strede obrany s Williamom Salibom a Gabrielom Magalhaesom.

Dvadsaťdvaročný hráč strávil istý čas v akadémii Feyenoordu, odkiaľ sa pripojil k Ajaxu v roku 2014. Svoju prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2018.

Ajax pri debute Timbera riadil súčasný šéf Manchestru United Erik ten Hag a hráč bol v minulom roku cieľom Red Devils. United pokračovali vo svojom záujme začiatkom tohto leta predtým, ako sa k nim pridali Arsenal a Liverpool, aby sa pokúsili získať obrancu.

zdroj: 90min

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio