Domovská stránka » Arsenal takmer podpísal zmluvu s hviezdou Realu Madrid Federicom Valverdem

Arsenal takmer podpísal zmluvu s hviezdou Realu Madrid Federicom Valverdem

by Simona Tkáčová

Arsenal pred takmer desiatimi rokmi, keď bol uruguajský futbalista ešte neznámym tínedžerom, neuspel v súboji s Realom Madrid o podpis Federica Valverdeho.

Valverde je od roku 2019 dôležitým hráčom prvého tímu Madridu. Minulá sezóna bola jeho doteraz najlepšou individuálnou sezónou, keď vo všetkých súťažiach nastúpil na 56 stretnutí, strelil 12 gólov a čoraz častejšie hrával v strede ihriska na rozdiel od pravého krídla.

Keďže 38-ročný Luka Modrič a 33-ročný Toni Kroos ukončujú pomaly svoje kariéry, Valverde hral v sezóne 2022/23 zatiaľ výlučne v strede poľa. On, Aurelien Tchouameni, Eduardo Camavinga a Jude Bellingham sú budúcnosťou madridského stredu poľa.

Všetko však mohlo byť pokojne inak, keby bol Arsenal klubom, ktorému sa ho pred rokmi podarilo podpísať. Správy z Uruguaja v roku 2015 naznačovali, že 16-ročný Valverde bol v januári toho roku na skúške u Gunners a že prestup v hodnote 4 miliónov eur vyzeral byť dosť pravdepodobný.

Na mladého Valverdeho mal ďaleko od domova v Montevideu mimoriadny vplyv jeho juhoamerický kolega Alexis Sanchez, ktorý v tom čase odohral svoju prvú sezónu v Arsenale a rýchlo sa stal jedným z najlepších hráčov Premier League.

„Keď som išiel trénovať do Arsenalu, bol tam Alexis a bol jedným z mála, ktorí mi prišli pomôcť,“ povedal Valverde. „Vždy mu budem vďačný, pretože ma prijal ako nikto. Bol tu, aby mi pomohol, keď som bol ešte dieťa. Ako futbalista je to neuveriteľný hráč.“

Okrem Arsenalu sa s Valverdem spájali aj Barcelona, Manchester United a Chelsea, ale nakoniec zvíťazil Madrid. Mladý talent musel v súlade s pravidlami FIFA čakať na svoj prestup do Európy až do júla 2016, kedy dovŕšil 18 rokov, a tak sa pôvodne pripojil k tímu Castilla, ktorý viedol Zinedine Zidane. Nasledovalo aj hosťovanie v Deportive La Coruňa.

V týchto dňoch má Valverde dlhodobú zmluvu do roku 2027 a uvoľňovaciu klauzulu vo výške 1 miliardy eur.

zdroj: 90min

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio