Domovská stránka » Je zaobchádzanie s Jadonom Sanchom oprávnené?

Je zaobchádzanie s Jadonom Sanchom oprávnené?

Manchester United je údajne presvedčený, že zaobchádzanie s Jadonom Sanchom je „oprávnené“ napriek pravidlám, ktoré zakazujú, aby hráči trénovali v izolácii.

by Simona Tkáčová

Zdá sa, že Sanchova kariéra v United visí na vlásku po tom, čo už tearz vymazanom príspevku na Instagrame obvinil manažéra Erika ten Haga, že z neho urobil „obetného baránka“, krátko po tom, ako Holanďan povedal, že výkony krídelníka na tréningu neboli na požadovanej úrovni.

Dvadsaťtriročný hráč má odvtedy zakázaný vstup do všetkých priestorov prvého tímu na tréningovej základni Red Devils v Carringtone a trénuje a stravuje sa s hráčmi akadémie.

Keďže sa anglický internacionál údajne odmietol ospravedlniť, Sancho je v klube stále „zmrazený“. Podľa predpisov FIFA môže mať žiadosť o samostatný tréning hráča za následok, že tím bude uznaný vinným zo „zneužívajúceho správania“, navyše Asociácia profesionálnych futbalistov (PFA) chápe, že existujú argumenty britského pracovného práva, ktoré naznačujú, že takéto zaobchádzanie je nezákonné.

ESPN tvrdí, že United verí, že štandardy tréningu na vysokej úrovni a fyzická kondícia, ktoré Sanchovi poskytli, budú spĺňať kritériá PFA a že mu pridelili špecializovaných trénerov, ktorí s ním budú pracovať aj naďalej.

Sancho možno odohral svoj posledný zápas za klub. Čím dlhšie bude trvať spor medzi bývalou hviezdou Borussie Dortmund a Ten Hagom, tým menej pravdepodobné je, že jeho budúcnosť bude na Old Trafford.

United zaplatili 73 miliónov libier (89,7 milióna dolárov) za Sancha z nemeckého klubu v roku 2021, no doposiaľ strelil len 12 gólov v 82 zápasoch. United údajne zvažuje znížiť svoje straty a predať ho v januári za zníženú sumu.

zdroj: GOAL

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio