Domovská stránka » Jurgen Klopp vysvetľuje dôvod viditeľného zlepšenia Darwina Nuneza

Jurgen Klopp vysvetľuje dôvod viditeľného zlepšenia Darwina Nuneza

Jurgen Klopp hovorí, že Darwin Nunez je v Liverpoole v dobrej forme a po svojom veľkom prestupe z Benficy, sa plne prispôsobil životu v klube.

by Simona Tkáčová

Nunez prišiel na Anfield za 85 miliónov libier po prelomovej sezóne, v ktorej strelil 34 gólov. Uruguajčan, ktorý mal nedávno 23 rokov a mal za úlohu zvyknúť si na novú ligu a jazyk, však nezaznamenal okamžitý úspech – pri svojom domácom debute v Premier League ho vylúčili za hlavičku – a sezónu ukončil s deviatimi ligovými gólmi, a niekoľkými menšími zraneniami.

Sezóna 2023/24 je zatiaľ pre Nuneza úspešnejšia. Na svojom konte má už osem strelených gólov v jedenástich zápasoch vo všetkých súťažiach, oproti 19 zo 42 v minulej sezóne.

„Je skutočne v dobrom období,“ povedal Klopp na stredajšej tlačovej konferencii.

„Darwin, áno, bol čas potrebný na prispôsobenie sa novej krajine, novému jazyku, novému tímu, všetkým týmto veciam. To všetko je už dávno preč. Je v jadre tímu a všetci sú s ním naozaj spokojní. Ja som s ním veľmi spokojný.“

Existuje veľká šanca, že Nunez nastúpi na štvrtkový zápas Európskej ligy proti Toulouse po tom, čo začal na lavičke náhradníkov posledný zápas v Premier League.

„Pred zápasom sme sa museli rozhodnúť, kto z dvojice začne. Lucho alebo Darwin? Darwin mal na konci reprezentačného zápase kŕče,“ vysvetlil Klopp.

„Rozprával som sa s oboma a obaja to prijali. Luchovou úlohou bolo pripraviť sa a urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby spôsobil čo najviac problémov. Darwin príde a ukončí hru, to bol nápad a fungovalo to naozaj dobre.“ 

„Bolo to správne rozhodnutie a pre chlapcov je vždy ťažké zúčastniť sa takýchto výjazdov pred zápasmi, ale teraz sa cíti dobre a je pripravený na tento zápas. Myslím, že je momentálne naozaj šťastný, pretože sme s ním veľmi spokojní.“

zdroj: 90min

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio