Domovská stránka » L’Équipe: Real Madrid bude bojovať o príchod Mbappého v roku 2024

L’Équipe: Real Madrid bude bojovať o príchod Mbappého v roku 2024

by Simona Tkáčová

Mohli by prípadné dobré výkony hráča Paris Saint-Germain v Lige majstrov nakoniec viesť k podpisu novej zmluvy s klubom? Francúzsky denník túto možnosť nevylučuje, a zároveň ani to, že o Mbappého bude čoskoro bojovať nielen Real Madrid.

Začiatkom septembra, len niekoľko dní po uzavretí letného prestupového obdobia, sa PSG a Kylian Mbappé dočkali prvého želania. Obaja dostali to, čo chceli nad rámec akýchkoľvek finančných alebo zmluvných aspektov: pokračovať v spolupráci až do sezóny 2023/24.

Francúz vyjadril túžbu naplniť svoj kontrakt, ktorý vyprší v júni budúceho roka, a Nasser al-Khelaïfi vždy hovoril, že chce svojho hviezdneho hráča udržať v tíme. Pridal však jednu podmienku: predĺženie zmluvy, aby sa klub ekonomicky netrápil, ak ho o necelý rok opustí.

Francúzski majstri a rodina Mbappého dosiahli džentlmenskú dohodu po niekoľkotýždňovej studenej vojne uprostred leta, počas ktorej bol najlepší strelec minulého ročníka vylúčený z turné v Japonsku a Južnej Kórei a musel približne dva týždne trénovať s nechcenými hráčmi.

Čo keby Liverpool predložil ponuku?

Dvadsaťštyriročný útočník súhlasil s tým, že sa vzdá niektorých svojich bonusov, pravdepodobne aspoň vernostného bonusu za túto sezónu (60 až 80 miliónov eur), čo pre jeho klub predstavuje úsporu viac ako 100 miliónov eur, a to sa približne rovná prestupovej čiastke, ktorú by mohol získať, keby bol Mbappé v lete predaný.

Útočníkova pozícia sa zatiaľ nezmenila. Francúz nemá v úmysle predĺžiť zmluvu a za niekoľko mesiacov chce byť voľný, aby si mohol s pokojom vybrať budúceho zamestnávateľa.

Real Madrid, ktorý toto leto nepredložil žiadnu ponuku ani v čase najväčšieho napätia medzi Parížanmi a hráčom a čakal, kým hráč oficiálne vyjadrí svoje želanie podpísať zmluvu s kráľovským klubom, sa zdá byť jasným cieľom číslo jeden.

Ďalšou destináciou, ktorú nemožno vylúčiť, je Liverpool. Keď ešte hral za Monako (do roku 2017), prišli za ním anglickí manažéri, aby mu predstavili svoje plány. Prezentácia projektu sa uskutočnila v lietadle krúžiacom nad Azúrovým pobrežím.

Tím šitý na mieru

PSG a najmä Al-Khelaïfi nestrácajú nádej na predĺženie zmluvy s Mbappém, hoci vedia, že to nebude jednoduché. Príchod nových hráčov a zlepšenie kvality aj počtu hráčov toto leto by tiež mohli zohrať úlohu pri budúcich rokovaniach.

Katarčania veria hlavne v to, že dobré výkony na európskej scéne by mohli Mbappého povzbudiť, aby prehodnotil predĺženie zmluvy.

Celkovo sa verí, že mužstvo má na to, aby podávalo dobré výkony a konečne sa sústredilo výlučne na ihrisko a víťazstvá v tejto sezóne a tiež aj v ďalších.

zdroj: lequipe.fr

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio