Domovská stránka » Luis Diaz vydáva vyhlásenie, v ktorom žiada o návrat svojho uneseného otca

Luis Diaz vydáva vyhlásenie, v ktorom žiada o návrat svojho uneseného otca

Luis Diaz vydal vyhlásenie, v ktorom žiada ELN - Ejercito de Liberacion Nacional o prepustenie svojho otca po únose.

by Marek Varga

Oboch Diazových rodičov nedávno v Kolumbii uniesli ozbrojenci, pričom jeho matku Cilenis Marulandu zachránili minulý víkend.

Diazovho otca však kolumbijské úrady ešte nenašli a v piatok potvrdili, že majú spravodajské informácie, ktoré uvádzajú, že „jednotka patriaca do ELN“ – ľavicová povstalecká skupina, ktorá v krajine pôsobí od roku 1964 – sú zodpovední za únos.

Zástupca ELN Juan Carlos Cuellar oznámil, že Diazov otec bude prepustený „čo najskôr“ na komunitnom stretnutí, ktoré sprostredkovala agentúra Reuters.

Po svojom návrate do boja za Liverpool a po strelení gólu, ktorý venoval svojmu otcovi odkazom na nátelníku s nápisom „Sloboda pre otca“, vydal Diaz vyhlásenie, v ktorom prosí ELN o udelenie slobody jeho otcovi:

„Teraz nehovorím ako hráč. Dnes sa prihováram ako Lucho Diaz, syn Luisa Manuela Diaza. Mane, môj otec, tvrdo pracujúci muž, pilier rodiny… teraz je unesený.“

„Žiadam ELN, aby čo najskôr prepustili môjho otca. Žiadam aj medzinárodné združenia, aby na tom pracovali s cieľom zaručiť jeho slobodu.“

„Každou sekundou, každou minútou sme viac znepokojení. Nemáme slová, ktorými by sme opísali hrozné pocity našej rodiny, a bude to rovnaké, kým nebude doma.“

„Žiadam vás, aby ste môjho otca hneď teraz prepustili, rešpektujúc jeho integritu. Chcem poďakovať všetkým Kolumbijčanom a tiež medzinárodnému spoločenstvu za vašu podporu.“

Diaz strelil rozhodujúci vyrovnávajúci gól v 95. minúte po svojom návrate do Liverpoolu, keď centroval Harvey Elliott na zadnú žrď, aby zachránil bod pre The Reds.

zdroj: 90min

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio