Domovská stránka » Rimania prejavili záujem o Greenwooda

Rimania prejavili záujem o Greenwooda

by Marek Varga

Rím je jedným z mnohých klubov, ktoré kontaktovali Manchester United v súvislosti s podpisom Masona Greenwooda.

Red Devils v pondelok potvrdili, že Greenwood opustí klub po vzájomnej dohode.

Greenwood bol zatknutý v januári 2022 po tom, čo bol obvinený z pokusu o znásilnenie, nátlakového správania a napadnutia, ktoré spôsobilo skutočné ublíženie na zdraví, a bol obvinený v októbri toho roku.

Obvinenia následne zrušila korunná prokuratúra, keď už „neexistovala reálna vyhliadka na odsúdenie.“

United teraz rozhodli, že Greenwood už nebude hrať za klub. „Všetci zainteresovaní, vrátane Masona, si uvedomujú ťažkosti s jeho obnovením kariéry v Manchestri United,“ zverejnili United vo vyhlásení na svojej oficiálnej stránke.

„Preto sme sa vzájomne dohodli, že by bolo najvhodnejšie, aby pokračoval mimo Old Trafford, a teraz budeme spolupracovať s Masonom na dosiahnutí tohto výsledku.“

Tímy, ktoré prejavili záujem o Greenwooda, sa však viac zameriavajú na hosťovanie.

Rím, ktorý vedie bývalý tréner United José Mourinho, je jedným z klubov, o ktorých sa tvrdí, že je pripravený dať Greenwoodovi šancu naštartovať jeho kariéru.

Táto dvojica sa pozná z Old Trafford a bol to práve Mourinho, kto po prvýkrát povolal Greenwooda do kádra prvého tímu United.

Greenwood by mohol zaplniť prázdnotu, ktorú vpredu zanechalo dlhodobé zranenie kolena Tammyho Abrahama, čím by sa naďalej posilnila anglická stopa v klube, v ktorom je aj bývalý obranca United Chris Smalling.

Atalanta, ktorá hovorila s Greenwoodom na začiatku tohto leta kvôli hosťovaniu, je tiež nadšená spolu s Interom, ktorý potrebuje získať útočníka po tom, čo nedokázal zabezpečiť zmluvu pre Romelua Lukakua a Folarina Baloguna.

Monako, ako aj kluby v Turecku, Nemecku a Španielsku sa tiež považujú za záujemcov o Greenwooda.

zdroj: 90min

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio