Domovská stránka » Smutný, ale potrebný odchod Maddisona

Smutný, ale potrebný odchod Maddisona

by Marek Varga

Za Leicester je to smutný, ale dobre zvládnutý odchod. Leicester urobil dobre, keď si Maddisona v januári udržal, ale jeho predaj bol nevyhnutný a potrebný.

The Foxes chceli tento obchod uzavrieť čo najrýchlejšie a zdá sa, že nemali záujem o vyvolanie ponukovej vojny medzi Spurs a Newcastlom, ktorá by sa mohla pretiahnuť na celé týždne.

Chceli rozumnú sumu a nie je prekvapením, že ju pomerne rýchlo splnili, a to Leicesteru umožnilo čo najskôr sa sústrediť na reštrukturalizáciu svojho tímu na budúcu sezónu. Dalo by sa namietať, že sa mohli pokúsiť vytiahnuť z Tottenhamu ešte pár libier, ale urobili dobre pre hráča, pričom sa im podarilo urobiť dobre aj pre seba.

Pre Tottenham je to veľmi šikovný podpis. Keď si uvedomíme, že Chelsea požaduje za Masona Mounta viac ako 60 miliónov libier, Spurs urobili neuveriteľne dobre, keď získali Maddisona len za 40 miliónov libier.

Anglickí reprezentanti zvyčajne nie sú tak lacní, dokonca ani za takýchto okolností. Navyše, Maddison má v oveľa väčší kredit ako Mount, keďže už takmer päť rokov patrí k najlepším útočným záložníkom v Premier League a aj počas minuloročných bojov v Leicesteri dokázal streliť 10 gólov a pridať 9 asistencií. Preto by mal byť výbornou posilou Spurs, ktorý hľadá hráča s číslom 10 a oveľa lepšou kúpou ako Mount.

Pre Maddisona je to šanca posunúť svoju hru na vyššiu úroveň. Aj keby Leicester nezostúpil, toto leto by bolo pre Maddisona tým správnym časom na prestup, pretože už dlho je jasné, že má talent na to, aby hral v jednom z tímov „veľkej šestky“ Premier League.

zdroj: GOAL

Odporúčané články

Slovo mánia vyjadruje vášnivé zanietenie pre niečo. V prípade nášho projektu je to futbal. Na základe toho sme spojili dve slová futbal a mánia vznikol projekt Futbalomania.

 

Cieľom je prinášať zaujímavý obsah pre futbalových fanúšikov a organizovať akcie spojené s futbalom.

Najnovšie články

Created by ToTheMoon Studio